Proč si vybrat DAN

Nespokojujte se s napodobeninami, rozhodněte se pro originál!
10 důvodů, proč byste se měli přidat k DAN.
 1. DAN je největší organizací zaměřenou na bezpečnost při potápění
  DANje největší světovou organizací prosazující a podporující bezpečnost při potápění. V současné době má DAN více 400 000 členů!
 2. DAN vytvořila první horkou pohotovostní linku pro potápěče v nouzi
  Od roku 1980 nadace DAN vytvořila a provozuje první mezinárodní záchranné pohotovostní středisko vyhrazené pro řešení nouzových situací souvisejících s potápěním. Naši mnojazyčnou horkou linku obsluhují velmi zkušení odborníci, kteří radí a pomáhají potápěčům nepřetržitě 24 hodin 7 dní v týdnu.
 3. DAN využívá zkušeností mezinárodně uznávaných lékařů – odborníků na potápění
  V mezinárodním pohotovostním středisku DAN pracují nejlepší specialisté na potápěčskou a hyperbarickou medicínu. Každý rok vyřizují lékaři DAN tisíce telefonních dotazů s žádostí o pomoc v nouzi a poskytují rady ve více než 20 jazycích.
 4. DAN se velmi angažuje ve vědeckém výzkumu
  Výsledky výzkumu v rámci DAN jsou opakovaně velmi přínosné jak pro obecně vědeckou, tak i potápěčskou obec. Vědci pracující pro DAN provádějí výzkumy a studie nejrůznějších problémů patřících do potápěčské medicíny a fyziologie, aby se v celém světě zvýšila bezpečnost při rekračním potápění.
 5. DAN často navštěvuje a kontroluje hyperbarické komory
  Odborníci DAN navštěvují a kontrolují mnoho hyperbarických zařízení používaných potápěči. DAN také řídí a financuje speciální program (RCAPP) zacílený na zvyšování kvality a zlepšování dostupnosti hyperbarických středisek, zvláště pak v rozvojových zemích a vzdálených lokalitách.
 6. DAN vede a podporuje výzkumné a bezpečnostní kampaně
  DAN vede a podporuje výzkumné kampaně s cílem snižovat počty předvídatelných nehod. Patří sem např. kampaň zvaná „Zranění lodním šroubem" a kampaň „Kvalita vzduchu".
 7. DAN založila fond na pomoc potápěčů
  DAN založila „Dobročinný fond" na pomoc potápěčů a jejich rodinám v nouzi. Zde se shromažďují a vyhodnocují zprávy z celé potápěčské veřejnosti a do dnešní doby se takto zpracovalo několik set žádostí o pomoc.
 8. DAN založila první pojištění zaměřené speciálně na přístrojové potápění
  Před 30 lety byla DAN první organizací, která vytvořila různé druhy pojištění speciálně zaměřeného na potápěčské činnosti. Jedině u DAN najdete pojištění vytvořené potápěči pro potápěče. Všechny dotazy a požadavky vyřizují zkušení členové týmu DAN vysoce kompetentně a zároveň s velmi lidským přístupem.
 9. DAN vytvořila síť právníků specialistů na potápění
  Postupem doby jsme úspěšně vybudovali světový tým právníků – odborníků na potápění, z nichž většina jsou také potápěči. Jsou k dispozici a ochotni poradit i pomoci, kdykoliv to bude zapotřebí.
 10. DAN poskytuje svým členům mnoho výhod
  • volný on-line přístup ke seminářům se zdravotní potápěčskou tématikou;
  • elektronického časopisu Alert Diver;
  • zdarma ponory v některých potápěčských střediscích;
  • slevy v DAN shopu na potápěčskou výstroj a výbavu i na cestovní rezervace a ještě mnohem více.

Přečtěte si prosím zpětné vazby a komentáře od potápěčů, kterým DAN pomohla ve chvílích nejvyšší nouze při nehodě – přesvědčíte se, proč si tolik lidí zvolilo právě DAN!